We wtorek, 30 kwietnia, w naszej szkole zostały zorganizowane obchody Majowych Świąt Narodowych.
W tym roku młodzi artyści zaprosili nas do studia telewizyjnego. Dziennikarze na gorąco relacjonowali i komentowali wydarzenia z sali sejmowej, Francji i Rosji. W świątecznej edycji programu nie mogło zabraknąć muzyki. Tę przestrzeń wypełniły melancholijne dźwięki poloneza Michała Kleofasa Ogińskiego oraz refleksyjny utwór „Orła cień”. Ponadto widzowie mogli obejrzeć reklamę pokazującą piękno naszego kraju i wysłuchać optymistycznej przepowiedni wróżki Akimy.
Niekonwencjonalny styl akademii podobał się społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom – Kierownikowi Edukacji i Sportu, pani Anicie Szostak oraz Prezesowi Związku Sybiraków, pani Annie Jakucewicz.
Eb