W piątek świętowaliśmy w Augustowie 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w Bazylice Mniejszej pw. Najświętszego Serca Jezusowego.
Na Rynku Zygmunta Augusta wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy oraz byliśmy świadkami podniesienia flagi państwowej z udziałem Żołnierzy I Batalionu Saperów 15. Brygady Zmechanizowanej. Następnie wysłuchaliśmy przemówienia Mirosława Karolczuka, Burmistrza Augustowa.
Delegacja naszej szkoły na czele z p. Leszkiem Mołodziejko, dyrektorem, złożyła wiązankę kwiatów przed pomnikiem „Tym, którzy oddali swe życie za wolną i sprawiedliwą Ojczyznę”.
Gratulujemy uczennicom i uczniom, którzy reprezentowali naszą społeczność szkolną w poczcie sztandarowym. Dziękujemy rodzicom za współpracę.

Art. i zdj.,
D. Gregorowicz