Święto obchodzone jest 17 lutego.  Święto to zapoczątkowały spotkania rzymskich miłośników kotów, którzy co roku 17 lutego oddają cześć tym niezwykle lubianym we Włoszech zwierzętom zamieszkującym słynne Koloseum. W Polsce jest obchodzone od 2006 r. i cieszy się coraz większą popularnością.
Dzień Kota może się stać wyśmienitą okazją do rozbudzenia u dzieci kreatywności.
Uczniowie klasy IV d wzięli udział w warsztatach czytelniczo  kulinarnych, podczas których wykonały smakowitego kota z wafli, cukierków lentilków, biszkoptów, paluszków, miodu, marmolady, kremu czekoladowego (wg przepisu z książki Joanny Krzyżanek „Cecylka Knedelek i kolorowe bale”. Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek o kotach.
Nauczyciele bibliotekarze.