Chcę mieć przyjaciela- spotkanie w bibliotece

W czasie ostatniego, w tym roku szkolnym, spotkania z panią Małgosią- zaprzyjaźnioną już z nami, rozmawialiśmy o przyjaźni. W końcu “Kto przyjaciela znalazł, ten skarb znalazł”.

Te słowa znalazły swoje potwierdzenie w opowiadaniu Danuty Wawiłow “Chcę mieć przyjaciela”, której wersję animowaną oraz fabularną poznaliśmy. Wakacje blisko, a każdy z nas bardzo chciałby spędzić ten wesoły i beztroski czas właśnie na zabawie z przyjaciółmi.

Pani Gosia zapoznała nas także z przepiękną, pełną ciepła i wzruszeń ”Opowiastką o staruszku i psie” Barbro Lindgren. Czy brzydki, mały staruszek może znaleźć kogoś bliskiego jego sercu? Przekonacie się, gdy wpadniecie do Filii nr 1 Biblioteki Miejskiej i wypożyczycie tę godną polecenia historię.Dziękujemy pani Małgosi za cały rok spotkań i za przyjazną atmosferę oraz za słodkie pożegnanie. Do zobaczenia w bibliotece.

 

                                            Uczniowie klasy 3 d wraz z wychowawczynią