Na zajęciach kształtujących kreatywność uczniowie budowali projekty w środowisku Becreo. Tym razem zajęliśmy się dworcem kolejowym i bezpieczeństwem na przejazdach kolejowych. Strzeżony przejazd kolejowo-drogowy jest bardzo ważnym systemem bezpieczeństwa na drogach. Od jego poprawnego działania zależy zdrowie i życie pasażerów, pieszych i kierowców. Uczniowie budowali automatyczny sygnalizator świetlny z systemem dźwiękowym a także szlabany (przy użyciu serwa) sterowane przyciskiem lub czujnikiem obrotu. Informacje dla pasażerów o przyjazdach i odjazdach pociągów były wyświetlane na ekranie wyświetlacza.

Po raz pierwszy wykorzystaliśmy stację lutowniczą do naprawy głośników, gdzie wymagana była naprawa polegająca tylko na przylutowaniu jednego kondensatora elektrolitycznego.

 Uczniowie klasy 8E podczas lekcji geografii mogli utrwalić zdobyte wiadomości na temat Amazonii. Przenieśli się w sam środek lasu tropikalnego utrwalając jego budowę, poznając rośliny na przykładzie  Brazylia Rainforest. Stanęli oko w oko z jaguaremk, największym kotem żyjący na ziemi oraz mogli zobaczyć niezwykły gatunek żab produkujący toksyny. Przenieśli się w głębiny rzeki Bonito, której wody są krystalicznie czyste a to za przyczyną dużej ilości wapieni, które działają jak naturalny filtr. Odwiedzili również Świątynię Wielkiego Jaguara – wzniesioną przez Majów, znajdująca się w Gwatemali.

#LabolatoriaPrzyszłości