Zajęcia biblioteczne z chętnymi uczniami z klas I b, II b, IIIb.  Hasłem przewodnim była nauka kodowania i programowania poprzez zabawę. Zabawa ta uatrakcyjniona była poprzez wykorzystanie robota Photona. Dzieci programowały robota za pomocą narzędzia- tablet. Poprzez zadania stawiane Photonowi określały jego ruch, wydawanie dźwięku czy zmianę czułek na wyznaczony kolor. Głównym zadaniem dla dzieci było pomóc Photonowi „wypożyczyć książkę” . Zadaniem dzieci było kodowanie drogi Photona do poszczególnych lektur. Dzieci wspólnie wybrały najciekawsze pozycje książkowe. Zajęcia były bardzo ciekawe dzięki wykorzystaniu innowacyjnego urządzenia jakim jest robot edukacyjny. Dowodem tego jest duże zaangażowanie i zainteresowanie dzieci podczas nauki przez zabawę.

nauczyciel bibliotekarz Małgorzata Sawicka

#LabolatoriaPrzyszłości