2 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 1 c  wraz z wychowawczynią Urszulą Siedlecką odwiedzili schronisko dla bezdomnych psów  Sonieczkowo. Zawieźliśmy karmę, koce i inne przydatne rzeczy zebrane podczas akcji charytatywnej klas 1-3.Towarzyszyli  nam  rodzice, którzy aktywnie wspierali nasze działania. Dzieci przygotowały podziękowanie pracownikom schroniska w postaci przepięknej książeczki.Za swoje zaangażowanie  uczniowie klasy 1 c dostali odznaki Przyjaciół Zwierząt i kolorowanki. Ta akcja to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto wpajać chęć niesienia pomocy potrzebującym, by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko.