Mikołajkowe spotkanie autorskie z Grażyną Serafin – 06.12.2022r.
Zostaliśmy zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Augustowie na spotkanie autorskie z panią Grażyną Serafin.  Autorka na co dzień pracuję w szkole, pisze bajki dla dzieci, prowadzi też autorską audycję w Radiu 5 “Bajki z Aniołem” w każdą niedzielę po 8.15. Ukazało się kilka książek z jej bajkami : “Za siódmą chmurką”, “Trzy słońca”,   “Bajkowe Suwałki oraz zeszyty edukacyjne dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych:  “Bezpieczny Maluch”,  “Bezpieczna zima i lato”. Pani Grażyna Serafin zaprezentowała dzieciom również swoją najnowszą książkę pt.: „dziesięć/sto/trzysta – 10/100/300” z ilustracjami Wiesława Szumińskiego. Na spotkaniu autorka opowiadała o tym , jak powstaje książka. Angażowała słuchaczy, aby wcielali się w osoby, dzięki którym książka trafia do czytelnika.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy II a i III c.  Panowała ciepła i miła atmosfera. Uczniowie mieli okazję bezpośrednio spotkać się z autorką książek i liczymy na to, że zachęci to dzieci do czytania.
Serdecznie dziękujemy za tą wspólną przygodę  zarówno Pani Grażynie Serafin, jak i Miejskiej Bibliotece Publicznej, z którą zawsze chętnie współpracujemy!
Nauczyciele bibliotekarze, Anna Chmielewska, Eliza Niedźwiecka, Zofia Milanowska