W dniach 26-27 października uczniowie klas 6 uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta zorganizowanej w ramach projektu ,, Poznaj Polskę”.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy w Gdyni, gdzie podziwialiśmy Skwer Kościuszki przy którym cumują: Dar Pomorza i ORP Błyskawica, a nieopodal znajduje się Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie.
Uczniowie odwiedzili cztery punkty edukacyjne z katalogu wskazanego na stronie internetowej MEiN czyli Stocznię Gdańską -miejsce narodzin Solidarności, Europejskie Centrum Solidarności, Westerplatte- Pole Bitwy oraz Gdańsk- miasto w zasięgu obwarowań.
Piękna jesienna pogoda sprzyjała krótkiej wizycie na sopockim molo oraz w ogrodzie zoologicznym. Dodatkową atrakcją były zajęcia edukacyjne w Centrum Hevelianum.