25 października, skoro świt, no dobra o 7.00, wybraliśmy się na wycieczkę szkolną, dofinansowaną z projektu „Poznaj Polskę”.

Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia w teczkę la la la la. Wróć! Misiów nie było, ich święto jeszcze przed nami. W plecakach znalazło się tylko małe co nieco i trochę gotówki na jakże konieczne pamiątki.

 

Najpierw udaliśmy się do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl na podstawie książki Janoscha pod tym samym tytułem- „Ach, jak cudowna jest Panama”. Główni bohaterowie- Tygrysek i Miś- 

postanowili odnaleźć swoją krainę marzeń, po drodze przeżywając wiele zabawnych przygód.   Przedstawienie bardzo nam się podobało. Wiele scen nas rozbawiło, np. grzyby goniące Tygryska czy całuśna świnka, ale najbardziej zaskoczyło nas polewanie wodą ze sceny.

 

Następnie w piwnicy teatru oglądaliśmy niezwykłe rzeczy- lalki i dekoracje, elementy scenografii z różnych przedstawień. Prawie wszystko wykonywane ręcznie! Znaleźliśmy też zapomnianego nieco Koziołka Matołka, który wypoczywał po wędrówkach do Pacanowa.

Nie nie samą rozrywką człowiek żyje, więc pojechaliśmy do Pałacu Branickich, a dokładnie do Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, w którym poznaliśmy swoje przyszłe zawody: stomatolog, okulista, lekarz, radiolog, laryngolog, farmaceuta. W końcu jesteśmy bystrzy, lubimy się uczyć, a dzięki lekcji przewodnika muzeum poszerzyliśmy swoją wiedzę z anatomii. Pomógł w tym nietypowy asystent- szkielet Oskar, na szczęści wykonany z plastiku. Teraz każdy z nas wie, co to mostek. Wcale nie ten, po którym kózka skakała.

Dzięki wizycie w muzeum przeżyliśmy podróż do przeszłości. Cieszymy się, że na szczęście dzisiaj specjaliści pracują z nowoczesnymi urządzeniami. 

 

Pałac opuściliśmy z własnoręcznie wykonanym gipsowym odlewem budowli oraz z wyraźną wizją naszej przyszłości- zawodu, który nas doprowadzi do majątku Branickiego 😉Uczniowie klasy 3a i 3 d

 

PS Dziękujemy p. Dorocie oraz naszym wychowawczyniom za opiekę.