29 września 2022 roku  klasa IIIc udała się na wycieczkę do piekarni pana Jerzego Bernatowicza, w której to pracuje tata jednego z naszych uczniów  Gabrysia Skuby. Wyjście do piekarni było poprzedzone lekcją o tematyce „Jak powstaje chleb”. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia od środka.
Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni pokazywali sposoby wypiekania bułeczek i  służyli informacjami na temat wypieku chleba. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, chałkami, rogalikami oraz krajalnica i sposoby pakowania chleba. Dowiedzieliśmy się również w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec dzieci zostały poczęstowane przez właściciela piekarni gorącymi bułeczkami i słodkimi pączusiami.
Dziękujemy p. Bernatowiczowi za miłe przyjęcie i wprowadzenie w kulisy piekarskiego rzemiosła.

                                                  Uczniowie klasy IIIc z panią Eliza Niedźwiecka i panią Zofią Milanowską