Jednym z zagadnień omawianych na lekcji przyrody była praca na polu i uprawa roślin. Uczniowie zapoznali się z pracą rolnika i piekarza. Uświadomili sobie, jak długa jest droga „od ziarenka do bochenka”. Nauczyli się rozpoznawać zboża uprawiane w Polsce. Mieli możliwość obejrzenia ziaren różnych zbóż i poznania innych roślin uprawnych. Dzieci dowiedziały się o zdrowotnych właściwościach chleba wypiekanego tradycyjnymi metodami i roli błonnika w trawieniu.

Do naszej akcji włączyli się także rodzice. Przez cały tydzień dzieci miały możliwość degustacji różnych rodzajów chlebów upieczonych przez ich mamy (niektóre piekły chleb po raz pierwszy) i przyniesione do klasy.

„Tydzień chleba (…)” zakończył się słodkim poczęstunkiem. Dzieci z apetytem konsumowały ciasto ze śliwkami, które upiekła babcia uczennicy.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w obchody „Tygodnia chleba w klasie III B”.

 

Uczniowie klasy III B wraz z wychowawczynią p. Janiną Fiećko