Aura próbowała nam popsuć Dzień Dziecka, jednak my się deszczu nie boimy. Wyruszyliśmy na zaplanowaną wycieczkę do Nadleśnictwa Płaska w Żylinach w myśl zasady, że nie ma złej pogody, tylko niewłaściwe ubranie. Jednak my byliśmy świetnie przygotowani oraz gorąco przywitani przez pracowników nadleśnictwa. Pani leśnik w bardzo ciekawy sposób opowiadała nam o życiu dzikich zwierząt w lesie. Po takiej lekcji wszyscy drugoklasiści rozpoznają takie gatunki jak: jeleń, żubr, łoś, dzik i wiele innych. Każdy z nas odróżni płoszaka od pasiaka. Choć nazywanie panów i pań zwierzęcych przyprawia o zawrót głowy. Bawiliśmy się także w “Kim lub czym jestem?” Niełatwo być konwalią majową czy klonem, ale daliśmy radę. 

Wizytę zakończyliśmy ogniskiem i pałaszowaniem kiełbasek, które znikały w ekspresowym tempie. Wiadomo nie od dziś, że ucząc się nowych rzeczy, spalamy mnóstwo kalorii.

Bardzo serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Płaska w Żylinach za ciekawą lekcję przyrody, nakarmienie nas oraz prezenty niespodzianki. Na pewno wrócimy za rok, aby tropić ślady zwierząt. Do zobaczenia.

 

Klasa 2 a i 2 d