W związki ze Światowym Dniem Tolerancji, od poniedziałku przez cały tydzień w świetlicy szkolnej zorganizowane były zajęcia związane z tym tematem. Dzieciom zaprezentowana została  bardzo ciekawa  książka ”Ludzie” Petera Spiera. Bogato lustrowana książka, uzmysłowiła dzieciom  bogactwo
 i różnorodność kultur, ras, religii i zwyczajów ludzi żyjących na świecie. Dzieci obejrzały również film pt.” Urodziny Maćka czyli krótka historia o tolerancji”. Prowadzone były też rozmowy na temat akceptacji i poszanowania ludzi którzy są inni od nas. Hasło ”Inni ale tacy sami”, było tematem quizu podsumowującego zajęcia.

 Laureatami konkursu zostali : Franciszek Raczkowski z kl. IIB ,  Aleksander Aksamit z kl. IIID, Ola Wojewnik i Lena Leszkiewicz z kl. IC, rodzeństwo Julia  i Jakub Hołubowicz z kl. IID, Aleksandra Kazimierczyk z kl. IID oraz Filip Zyskowski z kl. IIA. Zwycięzcom ufundowane zostały nagrody książkowe, które wręczyli pan dyrektor Leszek Mołodziejko i pani wicedyrektor Iza Holak. Serdecznie gratulujemy.

                                                                                         Wychowawcy świetlicy:

 Halina Nowicka, Agnieszka Siemion, Alicja Węgrzynowicz, Bożena Tykocka