Kochani!                                                                                                            
        Oto kilka cennych słów, które chce przekazać Wam książka. To one stanowią o jej wartości i ponadczasowości. Często są inspiracją dla wielu twórców. Czerpią z jej mądrości wielcy artyści i prości, zwyczajni ludzie. Zapoznajcie się z nimi:
                                                                                                                                                                                                                                                                    
„A oto mój sekret. Jest bardzo prosty; widzieć można tylko poprzez serce. Najważniejsze jest niedostrzegalne dla oczu”.
                                                  Antoine de Saint-Exupery „Mały książę”

„Gdyby ktoś umiał spojrzeć na nas z góry, zobaczyłby, że świat jest pełen ludzi biegających w pośpiechu, spoconych i bardzo zmęczonych, oraz ich spóźnionych, pogubionych dusz”.
                                                 Olga Tokarczuk „Zgubiona dusza”
     
 „Zależy mi na każdej chwili mojego najpiękniejszego dnia życia. Muszę się spieszyć”.
                                                  Berenika Kołomycka „Malutki Lisek i Wielki Dzik. Świt”.

„Jeśli o czymś się zapomni, to trzeba mieć odwagę do tego się przyznać”.
                                                   Ewa Nowak „Pułapka  na ktosia”

„A jeśli kiedyś dopadnie Was nuda, to po prostu otwórzcie książkę. Ona obudzi Waszą wyobraźnię i sprawi, że znowu wyruszycie po przygodę. Książki mają magiczną moc: przepędzają nudę i rozweselają każdą buzię. Mam nadzieję, że w Waszych domach nigdy nie zabraknie radości i magii ukrytej w książkach”.
                                                   Renata Piątkowska „Gang Słodziaków”