Dn. 18.02.2020 r. trio ,,Złota trąbka” reprezentujące Biuro Koncertowe ,,Wirtuoz” z Łodzi, zorganizowało naszym uczniom muzyczną podróż po świecie. W skład zespołu wchodziły instrumenty dęte blaszane, trąbka, puzon, i róg, którym towarzyszył akompaniament na instrumentach klawiszowych. Usłyszeliśmy utwory charakterystyczne dla muzyki poszczególnych krajów europejskich i obu Ameryk. Znakomicie oddawały styl muzyczny i podkreślały brzmienie koncertujących instrumentów: ,,O sole mio”, ,,Paso- doble”, Marsz z ,,Aidy”, wiązankę samb i wiązankę przebojów Glenna Millera. Trzeba przyznać, że trio dęte w muzyce swing- dixilandowej brzmi rewelacyjnie. Muzyczne zabawy, konkursy, próba gry na puzonowym ustniku sprawiły, że lekcja miła charakter edukacyjny i dostarczyła uczniom ciekawych wrażeń artystycznych.
tekst: Beata Arciszewska
zdjęcia: Danuta Gregorowicz