20 lutego 2020 r. w czytelni biblioteki szkolnej klasy VII a i VIII d spotkały sie z panem Mariuszem Korzenieckim – sportowcem, koszykarzem poruszającym się na wózku, miłośnikiem kina, twórcą augustowskiego DKF Kinochłon. Pan Mariusz jest bardzo otwartą osobą, pełną radości, którą zaraża innych. Z charyzmą opowiadał młodzieży o swoich pasjach i o tym, że nie ma rzeczy niemożliwych. Swoje ograniczenia przełamuje wspinając się na skałkach, skacząc ze spadochronem, oraz uprawiając wakeboard (wodne akrobacje) – na specjalnie skonstruowanej desce z siedziskiem. Całe spotkanie było bardzo miłym i wartościowym doświadczeniem dla zaproszonych klas.

Spotkanie zorganizowano w ramach Programu Grantowego „Moje miejsce na Ziemi” finansowanego przez Fundację Orlen. Organizatorem spotkania jest Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Augustowie.

nauczyciele bibliotekarze:
Małgorzata Sawicka
Bożena Bućwińska Szymczak