9 grudnia uczniowie klasy 5 c wzięli udział w niezwykłej lekcji tolerancji, ponieważ uczestniczyli w zajęciach integracyjnych w Zespole Szkół Specjalnych w Augustowie. Ich celem było przede wszystkim poznanie wychowanków tamtej szkoły oraz wspólne wykonanie świątecznych ozdób. Uczniowie szkoły specjalnej przedstawili spektakl  pt. „Niezwykłe spotkanie” w konwencji japońskiego teatru kabuki, a jedna z uczennic zaśpiewała kolędę, która została przygotowana na prezentację konkursową. Nasi uczniowie przynieśli ze sobą słodki poczęstunek, który uatrakcyjnił zajęcia.
W przyszłym semestrze planujemy ponownie odwiedzić szkołę specjalną, gdyż działania integracyjne uczą tolerancji, zrozumienia i empatii, co pozytywnie wpływa na budowanie szacunku i zrozumienia dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Ponadto tego typu zajęcia dają szansę na kształtowanie u uczniów postaw prospołecznych, a młodzi ludzie częściej udzielają sobie wzajemnie pomocy. Mają poczucie odpowiedzialności za innych i efekty wspólnie podejmowanych działań. Warto pamiętać, że pomagając innym, pomagamy też sobie i dobrze byłoby, aby pomaganie stało się tak samo trendy jak korzystanie z telefonu komórkowego na przerwie (!).
Na zakończenie- szczególne podziękowania kieruję w stronę nauczycieli ZSS w Augustowie za pomoc w przygotowaniu zajęć oraz w stronę rodziców uczniów kl. 5c, którzy upiekli pierniki i babeczki.
Opracowanie: B.Tomaszewska