Opowieści  Sybiraczki – pani Henryki Bogusławskiej.

W dniu 15 listopada uczniowie klas VIII uczestniczyli w spotkaniu z panią Henryką Bogusławską – Sybiraczką. Pani Henryka  swoje dzieciństwo wraz z rodzeństwem spędziła na Syberii. Trudne losy Jej i rodzeństwa wzruszyły słuchających. Niektórzy z nich nie ukrywali łez wzruszenia. Pani Bogusławska podkreślała, że głód i nieludzkie warunki życia oraz rozłąka z ich mamą odcisnęły piętno na całym życiu. Sześć lat pobytu na Syberii to wszy, rozłąka, strach, praca nad siły, tęsknota i straszliwy głód. Więcej szczegółów pani Henryka Bogusławska zawarła w książce „Była taka rodzina”, która jest dostępna w bibliotece szkolnej. Pani Bogusławska jest osobą otwartą na kolejne spotkania. Dziękujemy. 

Organizator spotkania Henryka Rzepecka, zdjęcia Danuta Gregorowicz.