15 listopada 2019 r. uczniowie klasy V c na swojej lekcji gościli panią Kingę Muczyńską, pracownika policji. Na zajęciach poruszony został temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, demoralizacji oraz odpowiedzialności karnej. Uczniowie zadawali wiele pytań, dyskutowali i wyciągali bardzo mądre wnioski. Podczas tej ciekawej lekcji p.Kinga Muczyńska poruszyła też zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w internecie, gdyż większość osób korzysta z portali społecznościowych. Warto przypomnieć, że profil na FB mogą założyć osoby, które ukończyły 13 lat! Warto więc pamiętać o tej jakże ważnej informacji.  

W internecie możecie też poczytać na temat bezpieczeństwa w sieci, polecam stronę sieciaki.pl, z której zaczerpnęłam tych kilka ważnych wskazówek:

1.Chroń swoją prywatność!

2.W sytuacji, kiedy ktoś lub coś Cię w internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.

3.Nie ufaj osobom poznanym w sieci!

4.Szanuj innych w sieci!

5.Korzystaj z umiarem z internetu!

Najważniejsze jest również to, żebyśmy nie zapominali o budowaniu relacji z innymi, których fundamentem powinien być szacunek, a telefon i internet wykorzystywali tylko w sytuacjach koniecznych.


Opracowanie: B.Tomaszewska