11 LISTOPADA INACZEJ


W piątek, 8 listopada 2019 r., uczciliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji obejrzeliśmy przedstawienie w konwencji „próby generalnej”. Byliśmy świadkami wyjątkowej chwili, bowiem wójt (bohater serialu „Ranczo”) został wytypowany do zorganizowania obchodów Święta Odzyskania Niepodległości z udziałem gości z Rady Europy, którym należało przybliżyć istotę naszego święta. Doradca wójta i sekretarka dwoją się i troją, aby trafić w gusta swojego szefa.
Patriotyczna muzyka, fakty historyczne, utwory poetyckie, prezentacja multimedialna – wbrew pozornemu chaosowi – tworzą spójny rys dziejów naszej Ojczyzny.
Mamy nadzieję, że lekki radosny klimat widowiska stanowił świetne preludium przed poniedziałkowym narodowym świętowaniem. Oprawę przedstawienie stanowiły pieśni patriotyczne wykonane przez chór pod batutą pani Beaty Arciszewskiej.
Art. Elżbieta Budzińska
Zdj. Danuta Gregorowicz
Wspaniałym aktorom i wspaniałej publiczności dziękują organizatorzy akademii:
Elżbieta Budzińska
Beata Arciszewska
Danuta Gregorowicz