Tydzień wydarzeń kulturalnych w SP2


Od poniedziałku do piątku uczniowie korzystali z różnych form rozrywek kulturalnych.
W poniedziałek siódmioklasiści i ósmoklasiści mogli podziwiać program Grupy Artystycznej REKONSTRUKTO pt.”Wrzesień’39, czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita.” Artyści przedstawili sytuację międzynarodową, losy państwa oraz narodu i żołnierza polskiego u kresu II Rzeczpospolitej. Aktorzy zaprezentowali technikę wojskową, repliki broni oraz mundury. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w musztrze wojskowej i rekonstrukcji łączności i zaopatrzenia. Na zakończenie każdy uczeń miał możliwość przymierzenia i obejrzenia rekwizytów.(Relacja fotograficzna w Galerii)
W czwartek uczniowie starszych klas obejrzeli spektakl „Dziady”, cz. II. Widowisko spotkało się z dużym zainteresowaniem.
Po południu uczniowie klas VI obejrzeli film pt. „Wyprawa Magellana” opowiadający o pierwszej podróży dookoła świata. Barwnie zostały ukazane losy tytułowego bohatera Ferdynanda Magellana oraz jego następcy Juana Sebastiana Elcaño, kapitana, baskijskiego odkrywcy który doprowadził z Filipin do Europy jedyny ocalały z flotylli statek Victoria.
Art. i zdj. D. Gregorowicz

Więcej zdjęć w Galerii