W dniu 9.10.2019 roku w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania autorskie z Pawłem Beręsewiczem - tłumaczem, anglistą i twórcą wielokrotnie nagradzanych, ciekawych i mądrych książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły, Szkoły Podstawowej nr 3, oraz szkół z Jabłońskich i Lipska. W czasie spotkania autor zaangażował do rozmowy dzieci zapraszając je na filiżankę herbaty i dyskusję o jego książkach. Czytał też fragmenty swoich utworów, opowiadał o bohaterach, nie zdradzając zakończenia. Chętnie odpowiadał na liczne pytania uczniów, rozdał wiele autografów i dedykacji do swoich książek. Podczas spotkania panowała przyjazna, miła atmosfera.
Spotkania zorganizowało Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Augustowie w ramach projektu "A właśnie, że czytam!" współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.
Więcej zdjęć w Galerii.

Małgorzata Sawicka