Wycieczka do Warszawy – lekcja patriotyzmu-----------------------
06. 10. 2019 r. w ramach lekcji historii i wychowania fizycznego, odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy uczniów klasy VI C i VI E. Pierwszym punktem zwiedzania był spacer Trasą Zamkową po Zamku Królewskim. Uczniowie obejrzeli m.in.: Galerię Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej, Bibliotekę Królewską, Sale Sejmowe oraz Pokoje Królewiczowskie z obrazami Jana Matejki. Kolejnym punktem wycieczki była trasa śladami bohaterów lektury ,,Kamienie na Szaniec'', czyli Zośki, Rudego i Alka. Uczniowie poznali historię okupowanej, podczas II wojny światowej, Warszawy i jej mieszkańców. Na Cmentarzu Powązki Wojskowe dzieci odwiedziły miejsce wiecznego spoczynku powstańców warszawskich oraz autora książki Aleksandra Kamińskiego. Ostatnim miejscem wycieczki była zabawa we wrotkarni. Uczestnicy mogli nauczyć się jazdy na wrotkach lub doskonalić swoje umiejętności w klimacie ,,disco''. Fotorelację z przebiegu wycieczki przygotowała p. Danuta Gregorowicz.
------------------------------------------------------------------------------------------- Magdalena Bielawska