WIZYTA W „CHLEBOWYM DOMKU”
23 września 2019 r. klasy V a oraz V e miały okazję uczestniczyć w warsztatach chlebowych w Spytkowie koło Giżycka. Po dotarciu do „Chlebowego Domku” uczestnicy własnoręcznie zrobili ciasto drożdżowe, uformowali bułeczki na wzór ślimaków lub serduszek, które po upieczeniu można było skonsumować z dodatkiem świeżego masła, miodu, konfitury z róży lub serka ze szczypiorkiem. W oczekiwaniu na wyrastanie ciasta oraz pieczenie bułeczek dzieci dowiedziały się, skąd bierze się mąka na chleb oraz obejrzały zabytkowe sprzęty do jej wyrobu. Chętni mogli spróbować swoich sił w obsłudze kamiennych żaren. Uczniowie mieli też okazję nakarmić kury własnoręcznie zmielonym ziarnem i pogłaskać puszyste zajęczaki. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał Certyfikat Małego Piekarza.
Małgorzata Kierkla