Powitanie jesieni w Biebrzański Parku Narodowym
---------------------------------------------------------------------------------------

23 września klasy 2 a i 2 b wybrały się na wycieczkę do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Dzieci wzięły udział w ciekawych zajęciach z wykorzystaniem naturalnych eksponatów przyrodniczych oraz obejrzały filmiki opowiadające o życiu i zwyczajach zwierząt, mieszkańców parku. Kolejnym, interesującym punktem naszej wyprawy była ścieżka edukacyjna "Kładka". Dzieci miały możliwość bezpośredniego obcowania z naturą, poznały wiele ciekawych gatunków roślin, owadów i ptaków. Z jednej z wież widokowych obserwowały przepiękne widoki rozlewiska Biebrzy . Zwiedzały również budowlę dawnej twierdzy obronnej. Po zakupieniu pamiątek, pełne wrażeń, dzieci wróciły do Augustowa.
Anna Chmielewska, Agnieszka Jabłońska, Małgorzata Szleszyńska