Z dumą informujemy o ogromnym sukcesie reprezentantów naszej szkoły! Uczniowie klasy 3a wzięli udział w jubileuszowym , XXV Powiatowym Konkursie Ekologicznym i wrócili z niego z najwyższymi laurami. Naszą szkołę w tych wymagających zmaganiach reprezentowały dwa dwuosobowe zespoły z klasy 3a, które zaprezentowały niezwykle wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Na najwyższym stopniu podium stanęła Drużyna I w składzie Grzegorz Dulczewski i Dominika Waracka, zdobywając zaszczytne I miejsce. Powody do dumy dała nam również Drużyna II -Marcelina Żabicka oraz Karina Wiszniewska. Choć dziewczętom tym razem nie udało się stanąć na podium, podjęły one dzielną walkę i wykazały się dużą wiedzą przyrodniczą. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w piątek, 12 czerwca 2026 roku, w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie. Zakres wiedzy, z jakim mierzyli się młodzi ekolodzy, był niezwykle szeroki. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością leśnych zwierząt żyjących w Polsce, rozpoznawać rodzime drzewa, krzewy i rośliny łąkowe, a także znać praktyczne sposoby na oszczędzanie wody. Dodatkowym wyzwaniem było specjalne, wymagające wiedzy pozapodręcznikowej pytanie od leśnika. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i wspaniałe nagrody. Jesteśmy dumni z całej naszej czwórki uczestników konkursu i dziękujemy za wspaniałe, godne reprezentowanie barw naszej szkoły. Życzymy Wam kolejnych sukcesów i niesłabnącej, przyrodniczej pasji! R. Chmielewska i E. Sobecka