23 maja br. w ZSP 2 w Augustowie odbył się I Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Podróże małe i duże w literaturze”. Startowało 6 zespołów z powiatu augustowskiego. Zespół z naszej szkoły w składzie – Oliwia Kalinowska 5d, Anna Karp 5d zajął zaszczytne I miejsce.
Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym uczniowie indywidualnie rozwiązywali test ze znajomości lektur „Tajemniczy ogród” oraz „Harry Potter i komnata tajemnic”.
Podczas drugiego etapu zespołowo musieli wykonać zadania związane z podanymi książkami, m.in. rozwiązywali krzyżówkę, rozpoznawali bohaterów, wyjaśniali znaczenie słów. Na koniec prezentowali plakaty wykonane wcześniej, a dotyczące jednej z podanychlektur. Zespół z naszej szkoły zaprezentował pracę dotyczącą Harry’ego Pottera.

Małgorzata Kierkla