Jak co roku, 17 maja, świętujemy kolejną rocznicę nadania naszej  szkole imienia Zygmunta Augusta . Tegoroczne obchody były szczególnie bogate w różnorodne atrakcje. Część oficjalna, na której zaszczycili nas swoja obecnością zaproszeni goście- pani Kierownik Wydziału Edukacji, pani Inspektor Sanepidu w Augustowie, Przewodnicząca Rady Rodziców i przedstawiciele Związku  Sybiraków, miała niekonwencjonalny charakter. Hubert Górniak, niczym prezenter telewizyjny Hubert Urbaniak, w sposób mistrzowski poprowadził teleturniej „Milionerzy”. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące osiągnięć i wydarzeń , które miały miejsce w bieżącym roku szkolnym. Było napięcie, niepewność, a w trakcie niespodziewanych przerw przepiękne występy naszych laureatów. Laura Lewoń i Maja Bogdanowicz oczarowały nas niesamowitymi wykonaniami utworów wokalnych, Gra Stefana Paczyńskiego to mistrzostwo.” On gra jak Chopin”- dobiegały głosy z publiczności.Szymon Kamiński zaprezentował pięknego walca na akordeonie, a  grupa dziewcząt z klasy 4c przedstawiła nam  efektowny i dynamiczny układ taneczny .Oliwia Żydaniec zachwyciła nas swoim występem akrobatycznym,a Julia Haponik popisała się aktorskim wykonaniem poezji,  Nad przebiegiem całej uroczystości czuwała nasza znakomita konferansjerka Gabriela Kamińska. W trakcie akademii zostały wręczone nagrody laureatom szkolnych konkursów fotograficznego „Puszcza Augustowska oczami Króla Zygmunta Augusta” i matematycznego „Mistrz zadań tekstowych”. Za udział w Powiatowym Konkursie „Trzymaj Formę” uczennica Zuzanna Obek otrzymała nagrodę z rąk pani Inspektor Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Augustowie Agaty Augusewicz.

 Kolejną atrakcją dzisiejszego dnia był występ teatralny przygotowany przez uczniów klasy 6d pod tytułem ” Bajka o królewnie, która zniosła wszystkie prawa.” Sen królewny o państwie, w którym nie ma żadnych zasad na szczęście okazał się tylko snem.
Imprezą towarzyszącą obchodom był kiermasz zdrowej żywności , z którego dochód przeznaczony jest na przytulisko dla zwierząt.
Ostatnim punktem świętowania był rejs statkiem po Jeziorze Necko, w czasie którego mogliśmy cieszyć się  pięknem naszej okolicy. 
Całej społeczności szkolnej życzymy wspaniałej atmosfery świętowania i mnóstwa sukcesów w kolejnym roku szkolnym.
Organizatorzy.