W dniu 26 kwietnia 2024r. gościła w naszej szkole pisarka Agnieszka Suchowierska – autorka książek dla dzieci, książek edukacyjnych i współautorka bajek dla dorosłych.  Jej książka „Mat i świat” otrzymała tytuł Książki Roku 2015  Polskiej Sekcji IBBY  oraz wyróżniona została w Ogólnopolskim Konkursie Literackim  im. Kornela Makuszyńskiego.
W spotkaniu uczestniczyły klasy II b i II c. Tematem spotkania była najnowsza książka dla dzieci  “Płezent. Carkiem niekotrzebna rzecz”(2023). Autorka przygotowała bardzo ciekawą prezentację o obchodach świąt w różnych krajach. Przeczytała też uczniom  fragmenty książki. Spotkaniu towarzyszyły zagadki.  Chętni uczniowie zdobyli autograf pisarki i wszyscy razem zrobili pamiątkowe zdjęcie.
Wyrażamy nadzieję, że książka zainteresuje uczniów. Zapraszamy do czytania.

Nauczyciele bibliotekarze.

Spotkanie autorskie zorganizowano ze środków „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.