W dniu 16 lutego 2024 roku uczniowie klas pierwszych mieli okazję uczestniczyć w niezwykłych zajęciach. Naszymi gośćmi byli pracownicy służby więziennej z Suwałk- pan Bartosz Sawka i pan Mariusz Raczkiel oraz ich wspaniały pies Zawisza. Obejrzeliśmy krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga. Dzieci z zachwytem przyglądały się różnym umiejętnościom Zawiszy, m.in. wyszukiwaniem ukrytych substancji. Przewodnik psa opowiadał o swojej pracy oraz o szkoleniu psów służbowych. Zwrócił szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas spotkania z nieznanym psem. Jak postępować, aby chronić swoje życie i zdrowie. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, chętnie kierując pytania do przybyłych gości. Na koniec czekała dzieci miła niespodzianka – mogły pogłaskać Zawiszę i zrobić pamiątkowe zdjęcia.  Naszym gościom serdecznie dziękujemy!

         Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami.