Ważnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły są obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, których celem jest zwrócenie uwagi na pozytywne i negatywne strony korzystania z nowoczesnych technologi, szczególnie Internetu.

W tym roku hasłem przewodnim jest: „Hejt nie jest ok!”, co oznacza, że zajęliśmy się problemem komunikowania się w świecie wirtualnym.

Uczniowie klasy 8 b przygotowali prezentacje i filmy pokazujące jak możemy zachować się jako ofiara lu świadek hejtu w Internecie, w holu powstała gazetka właśnie na ten temat. Uczennice klasy 8 b ruszyły aby przeprowadzić zajęcia profilaktyczne „Szanuj innych w sieci”w klasach pierwszych i czwartych. Wychowawcy poruszyli tegoroczną tematykę na zajęciach w swoich klasach.

Przypomnieliśmy Kodeks Zachowań Internetowych naszej szkoły klasom 4-8 oraz przeprowadziliśmy ankietę dotyczącą hejtu wśród uczniów naszej szkoły. Jej wyniki posłużą do planowania dalszej pracy profilaktycznej w tym zakresie.

Czekają na nas jeszcze lekcje wirtualne dotyczące mowy nienawiści w Internecie.

M.Cz.