Miło nam poinformować, że uczennica klasy I a – Anita Gąsiewska, jako jedna z trzynaściorga dzieci z województwa podlaskiego, została wyróżniona w konkursie: „Żubr podlaskiej Policji czeka na imię”, zorganizowanym przez Wojewódzką Komendę Policji w Białymstoku.
W związku z tym, cała klasa I a została zaproszona na uroczystą galę w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, na której wyróżnieni w konkursie otrzymali nagrody ufundowane przez Fundację PGE, białostocki WORD oraz Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku.
Niecodziennemu wydarzeniu towarzyszyły policyjne maskotki ze wszystkich garnizonów w kraju i ponad 200 dzieci z całego regionu, które nie mogły narzekać na nudę. Pokaz chemiczny, przygotowany przez studentów Koła Naukowego Chemików Uniwersytetu w Białymstoku „Pozyton”, występy artystyczne z tańcem wszystkich maskotek to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla najmłodszych. Była to również doskonała okazja, aby przypomnieć wszystkim jak ważne jest noszenie odblasków. Podczas specjalnego eksperymentu przygotowanego przez policjantkę z ruchu drogowego, dzieci przekonały się, że prawidłowe ich
noszenie może uratować im zdrowie i życie. Radości i zabawom nie było końca. Na zakończenie były wspólne zdjęcia z maskotkami i prezenty dla każdego uczestnika.
Spośród kilkuset prac, które wpłynęły na konkurs, to właśnie propozycja Anity : „Funkcjonariusz Żubrzyk Mariusz”, spodobała się komisji konkursowej. Natomiast zwycięskie imię dla nowej maskotki podlaskiej Policji to : „ Komisarz Żubrewicz”, którego podczas gali , wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinsp. Robertem Szewcem, powitali wszyscy zgromadzeni na uroczystości. To wyjątkowy funkcjonariusz do zadań specjalnych. Od dziś będzie towarzyszył policjantom w spotkaniach z najmłodszymi mieszkańcami regionu. Podczas nich będzie uczył m.in. podstawowych zasad bezpieczeństwa, opowiadał o pracy policjanta i najważniejsze…wywoływał uśmiech na twarzach dzieci. Komisarz Żubrewicz zajął miejsce Dobromisia, który przez
20 lat wspierał policjantów podczas wielu wydarzeń skierowanych do dzieci.

Emilia Sobecka