11 listopada 1918r. Polska odzyskała niepodległość po ponad 100 latach niewoli. W 1937r. zostało ustanowione Narodowe Święto Niepodległości – najważniejsze święto narodowe.
W naszej szkole staramy się, aby ważne wydarzenia sprzed lat nie poszły w niepamięć, aby 11 listopada nie kojarzył się tylko z czerwoną kartką w kalendarzu, ale był prawdziwie interesującym przeżyciem.
W tym roku „bohaterką” uroczystości stała się powieść Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”. Fragmenty wyśmienitej adaptacji znakomitej powieści, poruszający serca utwór Waldemara Kazaneckiego, profesjonalne wykonanie walca, klimatyczna scenografia oraz patriotyczne pieśni wskrzesiły obraz minionego kraju, który trwał pośród burz i nieszczęść.
Mamy nadzieję, że widowisko uświadomiło uczniom, skąd wyszło i do jakich klęsk, triumfów, bezdroży szło pokolenie naszych dziadów i pradziadów…oraz skłoniło do refleksji, że pytania o sposób życia i kształt szczęścia od tysięcy lat pozostają niezmienne.
Dziękujemy pięknie naszym niezawodnym wokalistkom, wspaniałym tancerzom, konferansjerom, pocztom sztandarowym.
Organizatorzy
Elżbieta Budzińska
Beata Arciszewska
Monika Szyndler
Ewa Kuryło
Halina Bonarska