1 czerwca uczniowie klasy I a i I b mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w Nadleśnictwie Płaska w Żylinach. Zajęcia rozpoczęły się od przejścia przez ścieżkę edukacyjną . Pan Szymon Siłkowski w bardzo ciekawy sposób opowiadał o zwierzętach, roślinach i drzewach występujących na terenie Nadleśnictwa Płaska. Następnie przyszedł czas na sprawdzenie zdobytej wiedzy. Uczniowie byli bardzo aktywni i bezbłędnie odpowiadali na wszystkie zadawane pytania. Pan Jarek zaprezentował uczniom sprzęt wykorzystywany podczas gaszenia pożarów oraz wóz przeciwpożarowy. Uczniowie
mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy używając sprzętu wykorzystywanego w akcjach.
Naszą wizytę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.         
Dziękujemy bardzo Panu Szymonowi Siłkowskiemu  i pracownikom Nadleśnictwa Płaska w Żylinach  za mile spędzony czas, za przekazaną wiedzę oraz prezenty niespodzianki, które sprawiły wszystkim wielką radość.

Wychowawczynie : Barbara Milewska , Bożena Szyperek