W dniach 16-17 maja uczniowie klas 5c, 5d i 7b byli  uczestnikami wycieczki Gdańsk – Malbork.

Program był bardzo bogaty i ciekawy. Zwiedzanie Gdańska rozpoczęliśmy od spaceru

z przewodnikiem śladami Temidy- bogini sprawiedliwości. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób było przestrzegane i egzekwowane prawo i jakie kary groziły za jego łamanie.
Gra terenowa  pozwoliła nam odkryć ciekawe miejsca i atrakcje Gdańskiej Starówki- podążaliśmy według wskazówek zawartych w poszczególnych zadaniach i widzieliśmy to, czego na co dzień się nie zauważa.
 Po zakwaterowaniu w hotelu udaliśmy się na wieczorną wyprawę na Westerplatte i krótki spacer brzegiem morza. Następny dzień wycieczki rozpoczęliśmy wspinaczką na Latarnie Morską- piękny widoku z tarasu był nagrodą  za pokonanie  kilkudziesięciu schodków w górę .
Czy nauka może być zabawą???- Tak!!!- przekonaliśmy się o tym po raz kolejny odwiedzając Centrum Hewelianum. Tam, rozwiązując łamigłówki matematyczne, rozwikłaliśmy skomplikowaną sprawę detektywistyczną i odkryliśmy, kto był sprawcą pewnego przestępstwa.
Krótki przejazd do Malborka i przenieśliśmy się w czasie do schyłku średniowiecza. Podziwialiśmy tę ogromną budowlę obronną i wielką zagwozdką dla nas było to, jak można było wybudować tak ogromny i trwały obiekt bez nowoczesnych maszyn i urządzeń. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie na zamku za czasów panowania Zakonu Krzyżackiego i później, gdy zamek stał się siedzibą polskich  władców. Pełni wrażeń i chęci na następne wyprawy dotarliśmy do domu.
Opiekunowie wycieczki