W piątek, 28 kwietnia 2023r., uczciliśmy 232. rocznicę pierwszej, tak nowoczesnej, jak na ówczesne czasy, Konstytucji oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Uczniowie zaprezentowali widowisko, w którym starali się rozszyfrować zawiłości preambuły. Zachęcili uczestników akademii do przejrzenia się w krzywym zwierciadle i przekazali najważniejsze wartości – bez patosu i „krzykliwego” patriotyzmu.
Przedstawienie zostało dopełnione akcentem muzycznym, prezentacją multimedialną
i dekoracją okolicznościową.
Dyrektor Szkoły, pan Leszek Mołodziejko, podziękował organizatorom uroczystości, występującym aktorom i solistom. Zachęcał do eksponowania barw narodowych, by w ten sposób wyrazić szacunek do symboli. – Dbamy o to, abyście zdobywali wiedzę, ale ogromną wagę przykładamy do wartości patriotycznych. Dzisiejsze wydarzenie to najlepszy dowód – podkreślił.
Elżbieta Budzińska
Beata Arciszewska
Monika Szyndler
Ewa Kuryło – dekoracje