5 kwietnia uczniowie klasy 1c zostali zaproszeni do Biblioteki Miejskiej na spotkanie z Nadleśniczym Romanem Rogozińskim.
W trakcie spotkania z dziećmi Nadleśniczy zaprezentował się dzieciom w mundurze leśnika. Zapoznał uczniów ze swoją pracą i środowiskiem lasu. Przedstawił informacje o przyrodzie polskiej i zakresie działalności Lasów Państwowych. Opowiedział  o bezpiecznym wypoczynku w lesie oraz zasadach przeciwpożarowych, jakie w lesie obowiązują.
Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, podczas którego dzieci z uwagą  wysłuchały leśnych opowieści, a następnie zadawały mnóstwo pytań związanych z lasem i jego mieszkańcami. Na wszystkie pytania Pan Nadleśniczy precyzyjnie udzielał odpowiedzi. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki.
Wychowawczyni Urszula Siedlecka