28 listopada nasz szkolny zespół trzecioklasistów, czyli Ola Kazimierczyk, Natalia Krajewska, Emilka Milanowska i Jaś Naumowicz, wziął udział w powiatowym konkursie czytelniczym. Był to ich debiut konkursowy, ale choć nie stanęli na podium, to zabawa im
się podobała. Brali udział w wielu konkurencjach, a w zadaniach została sprawdzona ich wiedza o Astrid Lindgren, o jej twórczości, a także o jej ojczyźnie, czyli Szwecji. Także gdyby ktoś właśnie wybierał się do Laponii, dajcie znać, oni WIEDZĄ, gdzie ją znaleźć.
Musieli również pokazać, że bardzo dobrze pamiętają największe hity czytelnicze dekady. Znajdźcie mi kogoś, kto choćby nie słyszał o „Dzieciach z Bullerbyn”, „Pippi Pończoszance” czy o „Emilu ze Smalandii”.
Niełatwym zadaniem był także „Kot w worku”, kiedy wylosowany rekwizyt należało dopasować do lektury i wydarzenia. To jednak nie koniec rywalizacji, gdyż punktem kulminacyjnym była scenka przygotowana na podstawie powieści Lindgren.
Gratulujemy zespołowi, że wykazał się wiedzą, pomysłowością i oczytaniem. Brawo!
Na zakończenie zdradzimy Wam hasło konkursu, zagrzewające do zabawy:
„Z książką przygoda, z książką przygoda,
ona Ci zawsze otuchy doda.
Czytajmy Astrid w środy, soboty,
dzieci nie mają lepszej roboty.”
bs