Czym się zajmuje programista aplikacji mobilnych?
Czego uczyć się w szkole aby dostać się na studia informatyczne?
Jakie są ścieżki kształcenia?
Czy jest to zawód przyszłości?
Na te i wiele innych pytań odpowiedział ósmoklasistom , nasz absolwent Kacper Charko , który od ponad dwóch lat pracuje jako programista . Z „pierwszej ręki” dowiedzieliśmy się o zaletach i wadach tego zawodu. Okazuje się, że jak w każdej dziedzinie, niezbędne są konkretne umiejętności ( znajomość informatyki, języka angielskiego oraz matematyki aby umieć posługiwać się algorytmami potrzebnymi do programowania). W pracy programisty ważna jest dokładność, systematyczność , kreatywność, samodzielność, odpowiedzialność oraz współpraca w grupie.
Jak można zauważyć, zawód programisty jest wymagający, ale jak podkreśla Kacper, przynosi wiele satysfakcji i jest dobrze płatny.

H. Bonarska