3 i 10 października na zajęciach kreatywnych uczniowie klasy 2c  w ramach programu „Laboratoria przyszłości” rozpoczęli przygodę z grą „Scottie go”. Na zajęciach dzieci zapoznały się z przygodą Scottiego i podstawowymi elementami programu. Następnie klasa podzieliła się na zespoły dwuosobowe. Każdy zespól szukał samodzielnie i opracowywał a następnie prezentował algorytmy prowadzące do rozwiązania sytuacji problemowej. Uczniowie ćwiczyli tworzenie liczb, chodzenie do tyłu i  skakanie  w programie „Scottie go edu”. Nauczyciel pełnił rolę koordynatora. Czasami udzielał wskazówek. 

A co uczniowie sądzą na temat tych zajęć? Oto kilka wypowiedzi:

„Dzisiejsze dodatkowe zajęcia z panią były bardzo ciekawe, ponieważ graliśmy w grę Scottie Go. Jest to gra, w której przyjazny kosmita przeżywa liczne przygody. Była to dla mnie super zabawa edukacyjna.”

Kinga Kapelanik klasa 2c

„Na dodatkowych zajęciach graliśmy na tablecie. Gra była o ludziku, któremu rozpadł się statek kosmiczny. Ta gra bardzo mi się podobała i była bardzo interesująca. Bardzo się cieszę, że pani zrobiła takie fajne zajęcia, które pomogą mi zrozumieć i poznać nowe rzeczy”

Oliwia Szymborska klasa 2c

Małgorzata Szleszyńska