Na początku września na lekcjach historii i godzinach wychowawczych, przypomnieliśmy wydarzenia związane z napaścią III Rzeszy Niemieckiej na Polskę w 1939 r. W minionych dniach wspominaliśmy 83.rocznicę najazdu ZSRS na nasz kraj, kolejną agresję dokonaną zaledwie kilkanaście dni po pierwszej.

 

   17.09.2022 r. reprezentacja naszej szkoły, Związek Sybiraków, Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru, szkoły podstawowe im. Sybiraków w Netcie, Krasnymborze, II Liceum Ogólnokształcące im. Polonii i Polaków na Świecie, reprezentacja dzieci z Ukrainy oraz powiatowe i miejskie władze miasta Augustowa, złożyli kwiaty i zapalili znicze pamięci pod Pomnikiem Golgota Wschodu przy Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela na Borkach. 

                     Następnie delegacje uczestniczyli w uroczystościach patriotyczno – religijnych w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Barakach.

             Na szczególne wyróżnienie zasługują uczennice, które wzięły udział jako funkcyjne pocztu sybirackiego: Natalia, Kinga, Gabriela, Hanna, Aleksandra i Ewelina z klasy 8D i 8E.

Wszystkim Sybirakom, żołnierzom, kombatantom i ludziom, którzy przeżyli tragedie wojny, należy się szacunek i pamięć. Podziękowania tym, którzy pamiętali o wrześniowej rocznicy.

Opiekunami pocztu były: 

Marianna Maksimowska Doroszko i 

Danuta Jolanta Gregorowicz.