Dnia 14 czerwca uczniowie klas III c i III d udali się na wycieczkę do Płociczna – Tartak, aby wyruszyć w niezapomnianą podróż zabytkową kolejką wąskotorową po Puszczy Augustowskiej oraz Wigierskim Parku Narodowym. Pierwszym przystankiem na trasie przejazdu kolejką była Binduga położona jest na wysokim brzegu jeziora Wigry. Następny przystanek – Bartny Dół nad Wigrami. Natomiast gdy dojechaliśmy do stacji Krusznik, gdzie dawniej była duża składnica drewna, w „Zielonej Karczmie”, dzieci mogły odpocząć, zjeść kanapki lub lody.

Z Krusznika wyruszyliśmy kolejką w drogę powrotną do Płociczna. Ostatnim przystankiem były Powały z miejscem widokowym nad Wigrami.

Gdy już dotarliśmy do Płociczna czekało na nas rozpalone ognisko, na którym uczniowie chętnie upiekli kiełbaski oraz pianki.

Wycieczka minęła szybko, a wrażenia pozostaną na długo, szczególnie wspaniałe widoki oraz piękny drzewostan puszczański.

                                     

                                        Opiekunowie wycieczki: Anna Jakucewicz, Barbara Milewska,
                                                                                  Edyta Bielawska, Wojciech Sikora