30.05.2022r. na stadionie lekkoatletycznym w Suwałkach odbył się półfinał województwa podlaskiego w Indywidualnej Lekkiej Atletyce. Pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych nasi uczniowie dzielnie walczyli o awans do finału województwa podlaskiego w konkurencjach: sprinterskich, technicznych, na średnich dystansach oraz  sztafecie 4x100m. .

Dominika Kolęda w pięknym stylu ,,wybiegała” złoty medal na 1000m, uzyskując fantastyczny wynik – 3:20,39. Natomiast Mariusz Filipkowski zdobył srebro na dystansie 2000m.

W pozostałych konkurencjach szkołę reprezentowali: Kacper Klukowski (V miejsce – pchnięcie kulą), Martyna Mikołanis (100m, skok w dal, sztafeta 4x100m), Wiktoria Olszewska i Sandra Śruba (sztafeta 4x100m), Maciej Sieńko (skok w dal), Paweł Śpiczko, Adam Galicki oraz Mikhail Karonchyk (sztafeta 4x100m).

Jednakże, iż awans do finału wojewódzkiego uzyskali Dominika i Mariusz, wszystkim uczniom należą sie ogromne brawa za podjęcie walki o najlepsze lokaty przy tak niesprzyjającej pogodzie.

Magdalena Bielawska