Maj jest miesiącem szczególnym w historii naszego państwa. W pierwszych dniach miesiąca obchodzone są w Polsce: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3  Maja.

                Święto Pracy to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Zostało ono ustanowione w 1891 roku dla upamiętnienia protestu robotników w Chicago.

            2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Dzień Flagi celebrujemy od 2004 roku.

            3 maja będziemy obchodzić kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie.

W naszej szkole świętowaliśmy,  sięgając do tradycji, obyczajów i wartości dziedziczonych po poprzednich pokoleniach, bo to określa naszą tożsamość narodową.  Mamy nadzieję, że uroczystość wniosła do naszego szkolnego życia pewne urozmaicenie i pozwoliła przeżyć coś wyjątkowego. Staraliśmy się „opowiedzieć” piosenką, strojem, scenografią, obyczajami o zaczarowanym świecie kultury ludowej.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do  uświetnienia widowiska. Gratulujemy Uczniom i Nauczycielom wspaniałego występu.

Serdeczne podziękowania przesyłamy również Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Żarnowie za wypożyczenie ludowych eksponatów.

Beata Arciszewska

Elżbieta Budzińska