Od początku tego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły (których Rodzice wyrazili zgodę)  korzystali z zajęć wychowania fizycznego realizowanych na pływalni miejskiej. Podczas lekcji,  jedni nabywali umiejętności pływackie,  inni je doskonalili.  Zawsze był czas na zabawy w wodzie. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki reprezentowali szkołę w zawodach pływackich.

W dniu 26 marca startowaliśmy w Finale Grupy Północnej, gdzie zajęliśmy III miejsce dające awans do Finału Wojewódzkiego ( startowało VI szkół).

Pływaliśmy w:

– sztafecie 6x50m : Kacper Klukowski, Szczepan Paczyński (Pływacy Augustowscy), Michaił Koronchyk, Piotr Tarnowski, Cyprian Jatkowski i Kamil Drejer – III miejsce

–  stylu dowolnym: Szczepan Paczyński II miejsce, Michaił Koronchyk IV miejsce

– stylu klasycznym: Łukasz Skindzier VII miejsce, Łukasz Barszczewski VIII miejsce

– stylu grzbietowym: Piotr Tarnowski VI miejsce, Kamil Drejer VII miejsce

– stylu motylkowym: Kacper Klukowski III miejsce

23 kwietnia w Finale Województwa Podlaskiego startowało 19 szkół.

My zajęliśmy V miejsce.

Sztafeta 6 x 50 m: Kacper Klukowski, Szczepan Paczyński, Michaił Koronchyk, Michał Jurkiewicz, Piotr Tarnowski  i Cyprian Jatkowski zajęła VII miejsce na XI startujących.

W stylu dowolnym Szczepan Paczyński zajął XII miejsce, a Kamil Klukowski w stylu motylkowym