W tym miesiącu nasi uczniowie brali  udział w wielu zawodach sportowych.

Zaczęliśmy 13 marca (wcale niepechowo) zawodami siatkarskimi na szczeblu powiatu. Graliśmy z drużynami ze Szkoły Podstawowej nr 3,  Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej z Janówki. Wygraliśmy dwa mecze, co dało nam awans do Finału Grupy Północnej. Finał rozgrywaliśmy w Suwałkach 23 marca w Szkole Podstawowej nr 10 (mistrzowie województwa). Po nie małych emocjach wygraliśmy w tiebreaku mecz ze Szkołą Podstawową nr 7 i zajęliśmy III miejsce. Skład naszej drużyny: kapitan – Mariusz Filipkowski, Michaił Koronchyk, Adam Galicki, Paweł Śpiczko, Daniel Maksimowski, Kacper Klukowski, Kamil Sturgulewski, Damian Wasilewski, Eryk Ułanowicz i Paweł Stankiewicz.

Kolejne zawody były  w piłce ręcznej – 19 marca. Graliśmy z  drużynami ze Szkoły Podstawowej nr3, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej z Płaskiej. Po zaciętych bojach zajęliśmy III miejsce. Nasza drużyna to:  kapitan Michaił Koronchyk, Mariusz Filipkowski ,Adam Galicki, Paweł Śpiczko, Daniel Maksimowski, Kacper Klukowski, Kamil Sturgulewski, Mikołaj Hołownia, Eryk Ułanowicz i Paweł Stankiewicz.

22 marca pojechaliśmy do Dobrzyniewa Dużego (okolice Białegostoku), gdzie startowaliśmy w Finale Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym.  Zawodnicy: Karol Szeszko, Paweł Śpiczko i Mariusz Filipkowski. Karol Szeszko  wywalczył tytuł wicemistrza województwa (II miejsce).

26 marca startowaliśmy w Finale Grupy Północnej w pływaniu.  Po lekcjach wf na pływalni skompletowaliśmy sztafetę, która zajęła III miejsce. Zawodnicy w sztafecie: Szczepan Paczyński, Kacper Klukowski, Michaił Koronchyk, Piotr Tarnowski, Cyprian Jatkowski i Kamil Drejer. Indywidualnie walczyli w stylu dowolnym: Szczepan Paczyński II miejsce (chodzi na zajęcia pływackie ) , Michaił Koronchyk V miejsce, Cyprian Jatkowski VI miejsce. W stylu motylkowym Kacper Klukowski zajął III miejsce. W stylu grzbietowym Piotr Tarnowski zajął V miejsce a Kamil Drejer VI miejsce. W stylu klasycznym Łukasz Skindzier zajął VI miejsce a Łukasz Barszczewski VII miejsce. Drużynowo zajęliśmy III miejsce i awans do Finału Województwa Podlaskiego.

Drużynowe biegi przełajowe na szczeblu powiatu biegaliśmy w Przewięźi 27 marca. Chłopcy rocznik 2008: Mariusz Filipkowski I miejsce i awans do Finału Grupy Północnej oraz Daniel Maksimowski i Paweł Stankiewicz. Rocznik 2007: Maciej Sieńko VI miejsce, Paweł Śpiczko i Kacper Klukowski – cała trójka uzyskała awans.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Trener i opiekun Wojciech Sikora.