28marca br. najmłodsi uczniowie ze świetlicy szkolnej wraz z dyrekcją szkoły, pedagogiem szkolnym i wychowawcami świetlicy, przywitali uczniów
z Ukrainy. Ukraińscy uczniowie w wieku 10-12  lat, rozpoczęło dziś edukację szkolną w naszej szkole, w klasie przygotowawczej. Wychowawczynią klasy została pani Katarzyna Nowakowska Wojewnik.

Wychowankowie świetlicy pod kierunkiem pań Elizy Niedźwieckiej, Agnieszki Siemion i Bożeny Tykockiej, przygotowali emblematy z barwami narodowymi Polski i Ukrainy , które ozdobiły wieszak z ubraniami 24 ukraińskich dzieci.

 Aby uprzyjemnić ich pierwszy dzień w naszej szkole, uczniowie  klasy  I C wręczyli przyniesione z domu maskotki i zabawki a wychowawcy świetlicy -tabliczki czekolady i dzienniczki ucznia. Nowi uczniowie otrzymali również niebiesko-żółte kartki z serduszkami od klasy II C.

Mamy nadzieję, że uczniowie z Ukrainy szybko zaadaptują się do nowych warunków i spotkają się z życzliwością i zrozumieniem naszej szkolnej społeczności i z czasem wrócą do swojej Ojczyzny.

.