Mistrz pięknego czytania

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, czyli października, odbywały się w tym roku pod hasłem “Baśnie i legendy z całego świata”. Towarzyszyło ono także IV edycji konkursu czytelniczego pod tytułem “Mistrz pięknego czytania”. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać fragment dowolnej baśni lub legendy z całego świata. Wybór przeogromny, ale wśród konkursowiczów królowała klasyka literatury dziecięcej. Mogliśmy posłuchać pięknych interpretacji “Calineczki”, “Brzydkiego kaczątka”, “Małej syrenki” czy innych utworów Hansa Christiana Andersena oraz braci Grimm. Przeczytać tekst płynnie, bezbłędnie i z odpowiednią dykcją- oto zadanie dla prawdziwych mistrzów, którzy potrafią zaczarować słuchaczy i spowodować, że zanurzą się w literackim świecie po same uszy i czubek nosa 🙂

 

Na etapie szkolnym prawdziwym mistrzem okazała się Zosia Kuczyńska z kl. 3b (nauczyciel- p. Bożena Szyperek) , która bezapelacyjnie skradła serca jury swoją interpretacją fragmentu lektury “Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”. Słuchając jej, wszyscy przenieśliśmy się do zimowej krainy,  do której wejść można było przez stary mebel Profesora. Oczyma wyobraźni widzieliśmy małą Łucję, której nikt nie wierzył, a przecież miała rację. 

 

Miejsce drugie zajęła Hania Samocik z kl. 3d (nauczyciel- p. Anna Jakucewicz), która zachwyciła nas pięknym przeczytaniem baśni “Calineczka”.

 

Na wyróżnienie zasłużyli: Magda Bieńkowska- kl. 3b, Jakub Adamowicz- kl. 3b, Weronika Kubylis- kl. 3c, Laura Lewoń- kl. 3c.

 

Ponadto Zosia Kuczyńska uwiodła swoim głosem także jury na etapie międzyszkolnym konkursu. Zajęła III miejsce i tym samym potwierdziła swój tytuł “Mistrza pięknego czytania”. Gratulujemy nagrodzonym i uczestnikom!

 

                                                                    Organizatorki:

  1. Renata Chmielewska
  2. Janina Fiećko
  3. Eliza Niedźwiecka
  4. Barbara Sztachańska

 

Tekst: bs