Któż nie kojarzy Muminka, jego rodziny, Panny Migotki, postnej Małej Mi , Ryjka czy niezależnego Włóczykija?! Wszyscy znamy i kochamy postacie z książek Tove Jansson, z którymi zapoznają się kolejne i kolejne pokolenia młodych czytelników.

Tym razem uczniowie klas 1-3 stanęli przed zadaniem, by sportretować bohaterów lub namalować ilustrację do przygód tych sympatycznych postaci. Spróbowali swoich sił  w miejskim konkursie plastycznym „Muminki i przyjaciele”. I udało się:-)

 

Uczniowie nagrodzeni:
Krystian Syperowicz – kl. 2 b
Kalina Klekotko – kl. 3 b
Hanna Samocik – kl. 3 d

Uczniowie wyróżnieni:
Zofia Kuczyńska – kl. 3 b
Jan Naumowicz – kl. 2 d

 

Gratulujemy nagrodzonym!

 

Zachęcamy do obejrzenia wszystkich prac w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Hożej 7.

                                                                                                                                bs